10 Kolejka:Polonia I Bytom - MKS Zaborze 96'  5:1 (1:1)

Bramki:Lika x2 , Górniak , Kijewski , Wiewiórka

10 Kolejka:Stal Zabrze 96' - Polonia II Bytom 2:1 (0:0)

Bramki:Walec

Czytaj wiecej ...

W 10 kolejce Okręgowej ligi Juniorów przyszło nam sie zmierzyc z drużyną MKS Zaborze (wtedy vice liderami) o tzn ,,drugie miejsce".Przyszło nam po raz kolejny grać na ciężkim boisku - nierówny teren.Zaczęliśmy mecz w takim samym składzie jak ostatnio w mecze ze Stalą Zabrze - jak to sie mówi ,,Zwycięskiego składu sie nie zmienia".Rozpoczeliśmy mecz bardzo spokojnie , niski pressing i w odpowiednim momencie zaatakować.Mecz toczył sie pod nasze dyktando i to my byliśmy drużyną utrzymującą się dłużej przy piłce i to my dyktowaliśmy warunki od początku do końca spotkania.Bramke zdobywamy w 20 minucie po bramce Łukasza Wiewiórki.Mogliśmy , powiem głośniej powinniśmy prowadzić różnicą paru bramek , znowu nie wykorzystujemy sytuacji podbramkowych.Bramkę tracimy w końcówce pierwszej połowy po fatalnym błędzie naszego golkipera.Do szatni schodzimy z wynikiem 1:1 i z dużym niedosytem bo to my stwarzaliśmy więcej sytuacji.Drugą połowę zaczynamy bardzo udanie ... szybko zdobywamy bramkę na 2:1 - Daniel Lika popisał się pięknym uderzeniem z lewej nogi z ok.20-25 metrów.Bramkarz bez szans.Chwilę potem znowu akcja Daniela Liki , którzy przebiegł z piłką dobrych pare metrów , w efekcie podaje do urywającego się obrońcą Kijewskiego , a ten dopełnia tylko formalności i strzela bramkę na 3:1 dla nszej drużyny.Dzięki tej bramce nasi zawodnicy poczuli się jeszcze pewniej i naprawde rozgrywaliśmy ładne , składne akcje.Bramkę na 4:1 zdobywa po raz drugi w tym spotkaniu Daniel Lika , a na 5:1 - Jakub Górniak.Pewnie zdobywamy 3 punkty w arcyważnym dla nas meczu.Zaś Polonia II Bytom uległa na wyjeździe Stali Zabrze.Niestety nasza druga drużyna przegrywa mimo tego , że mieli duże szanse na to aby wywieźć z Zabrza choć 1 punkt!Przy stanie 1:0 dla Stali , sędzia nie podyktował dwóch ewidentnych rzutów karnych dla naszej drużyny.Przy wyniku 2:0 Dawid Skorupski uderzając z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.W końcówce spotkania Jakub Kotecki dogrywa do Walca a ten pewnie strzela do pustej bramki.Ten gol dał jeszcze nadzieje naszej drugiej ekipie na strzelenie jeszcze jednej bramki, niestety zabrakło czasu i w efekcie Polonia II Bytom przegrywa.